INFRASAUNY HansCraft

INFRASAUNY HANSCRAFT jsou infrasauny pro privátní užívání, vyráběny strojově a automatizovaně na profesionální úrovni s cílem dosažení maximální kvality při výrobě.

INFRASAUNY HANSCRAFT – POUŽITÝ MATERIÁLHEMLOCK – Kanadský jedlovec neboli kanadská jedle. Hemlock je známý pro jeho přirozenou odolnost a sílu. Je to dřevo odolné proti hnilobě, proto je ideální pro konstrukci saun. Jeho životnost se pohybuje mezi 300-1000 let.

PROČ INFRASAUNU HANSCRAFT?
V současnosti patří infrasauny HANSCRAFT mezi přední výrobce privátních infrasaun tohoto typu. Naše infrasauny snesou srovnání v kvalitě zpracování s infrasaunami prodávanými v západní Evropě u renomovaných prodejců infrasaun, dokonce je mnohdy i předčí kvalitou řemeslného zpracování produktů a nepopiratelným pozitivním efektem na zdraví uživatelů našich saun. Co se týče ceny, je naše cenová hladina výrazně nižší.

  • Krásný elegantní a moderní design, velmi snadno sestavitelné, uživatelsky jednoduše ovladatelné.
  • Velmi energeticky úsporný provoz – karbonové infrazářiče infrasauny
  • Nízká povrchová teplota je pro krevní oběh vhodná a bezpečná
  • Rovnoměrné rozložení vnitřní teploty – vyšší potící efekt.
  • Efektivní sálavé teplo pronikající hluboko do organismu – až 3,7cm pod pokožku..
  • Bezpečné a zdravé infračervené záření 5,6-15 mikronů.


PARAMETRY INFRAČERVENÝCH ZÁŘIČŮ - VYROBENO Z KARBONU

napětí 230V/50Hz
výkon 0,01W/cm2 - 0,5W / cm2
povrchová teplota 85°C
specifikace - velká plocha
síla panelu 5 mm
stupeň odolnosti proti ohni 94V0
křivka sestupní teploty stabilní, hladká
Infračervená střídavá frekvence 98%

bezúdržbové

 

Italia
 
  1000 x 900 x 1900
Cena: 17 017
Více informací
Constance
 1200 x 1050 x 1900
Cena: 17 182
Více informací
Paris
  1200 x 1050 x 1900
Cena: 25 446
Více informací

 

Základní informace o infrasaunáchCo znamená pojem infrasauna


Infračervený paprsek je svazek světla, který není možné pouhým okem vidět. Ale můžeme pocítit tento typ světla ve formě sálajícího tepla, přičemž tento typ tepla je naprosto zdravý, bezpečný a životně důležitý pro všechny životní formy.
Na rozdíl od ultrafialových a viditelných paprsků, infračervené paprsky mohou proniknout jakýmkoliv objektem mnohem snadněji, jelikož mají velkou vlnovou délku. To také znamená, že infračervené paprsky jsou jedinečné. Infračervené záření ohřeje vaše tělo, aniž by nahřívalo okolní vzduch, a to během celého procesu zvanému konverse. Infračervené záření se dělí do 3 částí, a to podle vlnové délky – 0,76~1,5 mikronů - blízké, 1,5~5,6 mikronů – střední, 5,6~1000 mikronů – vzdálené infračervené. Z těchto tří pouze vzdálené infračervené proniká do organických subjektů, jako je lidské tělo. A to do hloubky 2,5 – 3,75 cm, takže efekt nahřívání těla je stejnoměrný.

Jak nám prospívá infračervené záření

Protože infračervené paprsky pronikají do těla do hloubky 2,5-3,75 cm během konverse, dochází zde k efektu hlubokého prohřátí svalové tkáně a vnitřních orgánů a to bez velkého zatížení vašeho srdce. Naše tělo reaguje na vzrůstající teplo přirozeným procesem ochlazování - a to je právě pocení. Během procesu pocení se z vašeho těla odplaví kyselé a odpadové zbytkové látky jako jsou toxiny, sodík, alkohol, nikotin, cholesterol a potencionálně karcinogenní těžké kovy jsou odplaveny z těla (obzvláště zinek, olovo, nikl, kadmium atd.)
Také se otevřou póry kůže a jimi dojde k vyloučení odpadových látek. Z pokožky se odloučí staré buňky, zanechávající ji zářivou a bezchybně čistou, s vylepšeným tonusem, elasticitou, texturou a barvou.
Hluboce pronikající teplo stimuluje srdeční činnost čímž dochází k většímu přísunu krve do tělesných buněk a zvyšuje se cirkulace krve v těle, což může odstranit řadu zdravotních komplikací.

Odstranění toxinů z těla

Vědecké výzkumy ukazují, že infračervené záření vyvolává pocení, při kterém se vyloučí 5-6 krát více toxinů, tuku a nečistot z těla, než při běžném pocení. Relaxace v Physotermu a potěšení z jeho bezkonkurenčních schopností eliminace v těle nashromážděných toxinů. (metabolické odpadní látky, ekologické odpady, městské znečištění, tuk, cholesterol, těžké kovy, alkohol, nikotin – zdroj Zane R. Gard, MD&Erma J. Brown, BSN, PhN TLfDP, Říjen 1992).

Krásná mladistvá pokožka

Hloubkové působení infračervené sauny a její infračervené světlo pomáhá rozvíjet a udržovat dobrou kondici cévní sítě těla. Toto zvyšuje cirkulaci krve, obzvláště na povrchu vaší pokožky. Vlivem úžasného čistícího efektu infračerveného světla, zaznamenáte významné zlepšení textury vaší kůže, pleti a jejího tonusu. Pomocí infrasauny také docílíte odstranění hrubosti pokožky, dojde ke zmírnění jizev či dokonce eliminace poškození způsobená UV zářením, přičemž vaše kůže zůstane dětsky hladká a jemná.

Pomoc při redukci tělesné hmotnosti.

Naše tělo vynakládá energii při produkci potu (1g potu vyžaduje 0,586 kcal), což znamená, že vaše tělo může bezpečně spálit až 800 kcal během jednoho sezení v sauně. Přičemž se vaše tělo zapotí jako při 10-15 km běhu. Zatímco tato ztráta může být dorovnána doplněním tekutin, spálené kalorie však ne. Působení infračerveného světla může způsobit zrychlení metabolického systému což znamená, že budete spalovat kalorie ve zvýšeném poměru i po několika hodinách po pobytu v sauně. Při 42 °C se tělesný tuk stane rozpustný ve vodě a může tak být eliminován prostřednictvím pocení.

Přirozené odstranění bolesti

Majitelé infrasauny mohou znovu a opět zažívat její úžasné schopnosti při redukci a dokonce úplném odstranění bolesti, související s různými druhy svalových a kloubních problémů, způsobených špatným držením těla při sezení, přepracováním, přes různá chronická onemocnění jako je osteoporosa a revmatická artritida a fibromyalgie. Naše infrasauna, široce používána v evropských zdravotních centrech, vám zajistí bezpečné a přirozené odstranění bolesti bez použití medikamentů! 

Uvolnění stresu a relaxace

Stres a napětí se rozpustí v zklidňujícím teple a pohodlí vaší infrasauny. Vaše smysly budou vnímat péči smyslných vůní, uklidňující barevnou terapii a jemnou hudbu, pokud budete chtít. Infračervená terapie se ukázala jako podpůrná pro tělesnou hormonální rovnováhu prostřednictvím svého vlivu na autonomní nervový systém. Přičemž také dochází k redukci vlivu stresu na vaši tělesnou schránku. Tímto infračervená terapie dosahuje návratu rovnováhy do vašeho těla i mysli.

Urychlení hojení zranění

Při bolestech zad po hraní golfu, unavených nohou po náročné cyklistice, natažených šlachách či bolestech svalů po hraní fotbalu. Infrasauna nabízí vysoce efektivní podporu při regeneračním procesu v těle, tato skutečnost byla potvrzena během desítek let používání infrasauny ve sportovním lékařství. Infrasauna je také hojně používána americký olympijským týmem a NASA.

Zlepšení nálady a potlačení deprese

Celé spektrum slunečního záření se ukázalo mít velmi pozitivní vliv při odstraňování podzimních depresí. Sálavé teplo infraohřívače, uklidňující barvy, zvuky a vůně z Physiotermu. Ačkoliv efekt je mnohem výraznější, jednotlivé terapie spolupracují na uvedení vašeho těla i mysli do rovnováhy. Čas strávení v infrasauně vám přinese úlevu od studených, vlhkých a tmavých zimních nocí, zatímco tropické pláže jsou v nedohlednu.

Zlepšení krevního oběhu a posílení kardiovaskulárního systému

Jak se vaše tělo v infrasuaně prohřívá, celý kardiovaskulární systém se rozšíří, zvýší se průtok krve směrem k povrchu kůže, čímž se tělo vyrovnává s extrémním teplem. Což znamená, že vaše srdce intenzivněji pumpuje krev do krevního řečiště, a oběhový systém pracuje jako při velkém sportovním zatížení. Rytmus srdce, jeho výkon a funkce metabolického systému se zvýší, zatímco diastolický krevní tlak se sníží v rámci zlepšení fungování celého kardiovaskulárního systému. Německé studie prokazují snížení krevního tlaku u pacientů s hypertenzí do 24 hodin po pobytu v infrasauně.

Zlepšení funkce buněk a nárůst produkce ATP

Vědecký výzkum prokazuje, že infračervené světlo pomáhá buňkám těla optimálněji fungovat, přičemž k největšímu užitku dochází při snadnější absorpci výživných látek a efektivnějšímu odstraňování toxických látek z těla a zvýšení produkce ATP – zdroje buněčné energie. Zdravé buňky vytváří zdravé tělo!
Hluboké sálavé infračervené teplo zvyšuje vaši tělesnou teplotu, vyvolávající přitom umělou horečku. Jak tělo bojuje s touto horečkou imunitní systém je stimulován a posilován. V kombinaci s odplavením toxinů a odpadních látek z těla prostřednictvím tohoto sálavého tepla, může dojít k posílení vašeho zdraví a ke zvýšení odolnosti proti virovým onemocněním.

Nízká příjemná teplota a dosažení požadovaného efektu do 30min

Do 30 minut během pobytu v infrasauně pocítíte uvolňující oživení, revitalizaci a znovunabytí rovnováhy vašeho těla. Přičemž dojde ke spálení spousty kalorií v rámci příjemného tepla 32-38 °C. Tato nízká teplota zajišťuje, že se nebudete cítit nepohodlně a spolu s bezpečnými prosklenými dveřmi nehrozí riziko klaustrofobie.

Infračervený intenzivní zářič

Infračervené krátké vlny zajišťují komfortní teplo ihned po zapnutí infraohřívače. Není to vzduch, který je ohříván, nýbrž specifická oblast, kterou je potřeba zahřát. Intensivní infraohřívače jsou více energeticky úsporné, efektivní a výkonné.

Dlouhá životnost a vysoká spolehlivost jsou zajištěny díky regenerativnímu halogenovému cyklu uvnitř křemíkových trubic.
Proces vytápění infračerveným světlem začíná během jedné sekundy po vložení zástrčky do zásuvky.
Intenzita infračerveného záření může být jednoduše kontrolována elektrickým měničem.
Úzké těleso zářiče umožňuje zkrácení vzdálenosti vedeného tepla k cílovému objektu, což poskytuje vyšší efektivnost.
Díky instalaci v celkovém prostoru je snadné vytvořit velmi účinné a vysokokapacitní záření.

Tepelným zdrojem infrasauny jsou patentované infračervené zářiče.

Celá funkce infrasauny je jednoduchá a bezporuchová. 

Janečka & Vlk
Halenkovice 522
763 63 Halenkovice
okres Zlín

mobil:   603 274 011, 736 649 391
janeckavlk@volny.cz